Browse IS/STAG - Portál UTB

Skip to page content
Website UTB
Portal title page UTB
Anonymous user Login Česky
Browse IS/STAG
Login Česky
  • Welcome
  • Browse IS/STAG
  • Applicant
  • Graduate
  • Web services
  • ECTS
  • User Info
Welcome
Browse IS/STAG
Information for applicantsElectronic applicationECTS arrivals
Getting startedAlumni ClubAbsolvent - website
Web services
ECTS
User Info

1st level navigation

  • Welcome
  • Browse IS/STAG
  • Applicant
  • Graduate
  • Web services
  • ECTS
  • User Info
User disconnected from the portal due to long time of inactivity.
Please, click this link to log back in.
(Sessions are disconnected after 240 minutes of inactivity. Note that mobile devices may get disconnected even sooner).

Prohlížení IS/STAG (S025)

Help

Main menu for Browse IS/STAG

  • Programmes and specializations.
  • Courses
  • Departments
  • Lecturers
  • Students
  • Examination dates
  • Timetable events
  • Theses, selected item
  • Pre-regist. study groups
  • Rooms
  • Rooms – all year
  • Free rooms – Semester
  • Free rooms – Year
  • Capstone project
  • Times overlap
  •  
  • Title page
  • Calendar
  • Help

Search for a Thesis

Print/export:  Bookmark this link in your browser so that you may quickly load this IS/STAG page in the future.
Only logged-in user will see student personal numbers.

Dates found, count: 1

Search result paging

Found 1 records Print Export to xls List URL
  Surname Name Title Thesis status   Supervisors Reviewers Type of thesis Date of def. Title
Student Type of thesis - - - - - - - - - -
Item shown in detail Švehlová Includes the selected person into the timetable overlap calculation. Jana Understanding the Term Happiness and Personal Happiness from the Point of View of Men and Women Understanding the Term Happiness and Personal Happiness from the Point of View of Men and Women Thesis finished and defended successfully (DUO).   Palovčíková Geraldina Plšková Alena Bachelor's thesis 1339106400000 08.06.2012 Understanding the Term Happiness and Personal Happiness from the Point of View of Men and Women Thesis finished and defended successfully (DUO).
Jana Švehlová Bachelor's thesis 0XX 0XX 0XX 0XX 0XX 0XX 0XX 0XX 0XX 0XX

Thesis info Chápání pojmu štěstí a osobního štěstí u žen a u mužů

  • Basic data
The document you are accessing is protected by copyright law. Unauthorised use may lead to criminal sanctions.
Name Švehlová Jana Includes the selected person into the timetable overlap calculation.
Acad. Yr. 2010/2011
Assigning department IMSPS
Date of defence Jun 8, 2012
Type of thesis Bachelor's thesis
Thesis status Thesis finished and defended successfully (DUO). Thesis finished and defended successfully (DUO).
Completeness of mandatory entries - The following mandatory fields are not filled in for this Thesis.: Title in English
Main topic Chápání pojmu štěstí a osobního štěstí u žen a u mužů
Main topic in English Understanding the Term Happiness and Personal Happiness from the Point of View of Men and Women
Title according to student Chápání pojmu štěstí a osobního štěstí u žen a u mužů
English title as given by the student -
Parallel name -
Subtitle -
Thesis supervisor Palovčíková Geraldina, PhDr. CSc.
External examiner Plšková Alena, PhDr.
Annotation Bakalářská práce na téma ?Chápání pojmu štěstí a osobního štěstí u žen a u mužů? se zaměřuje na rozdíly mezi faktory, které přispívají k pocitu štěstí u žen a faktory, které ovlivňují prožívaní štěstí a životní spokojenost u mužů. Zaměřuje se na zjištění, zda muži a spojují štěstí s úspěchem v zaměstnání, zda se ženy cítí nejvíce spokojeny v rodině, zda je možné, aby partneři trávili volnočasové aktivity samostatně, aniž by to ovlivnilo pocit jejich spokojenosti. Teoretická část práce se zaměřuje na vysvětlení základních pojmů jako je štěstí a šťastný život. Snaží se vymezit základní komponenty, které ovlivňují kvalitu života a předestírá možné definice štěstí a životní spokojenosti. Dále se zaměřuje na vysvětlení pojmu gender a rozdělení genderových rolí mužů a žen. V další části jsou nastíněny kulturní, biologické a psychické rozdíly mezi mužem a ženou, je definován partnerský vztah jsou zde nastíněny faktory štěstí u žen a u mužů. Empirická část zahrnuje průzkum zaměřený na zodpovězení otázek, týkajících se zjištění faktorů, které ovlivňují štěstí a osobní spokojenost žen a mužů starších dvaceti let, a na zjištění rozdílu vnímání těchto faktorů u obou pohlaví.
Annotation in English The thesis "The Understanding of Happiness and Personal Happiness by Women and Men" focuses on the differences between the factors which contribute to the feeling of happiness perceived by both women and men. It asks the question whether men link happiness to success at work, whether women feel the happiest when being with their family and whether partners can spend their free time separately without their feeling of satisfaction being affected. The theoretical part of the thesis explains the basic terms, such as "happiness" and "happy life". It aims to define the basic components which influence the quality of life. Also, it outlines the possible definitions of happiness and life satisfaction. Then it explains the term "gender" and "gender roles of men and women". The next part of the thesis presents the cultural, biological and mental differences between men and women and the factors which influence their happiness. The empirical part includes a survey which tries to find the answers to what influences happiness and personal satisfaction of women and men aged 20 years and older and to find the differences in perception of these factors at both genders.
Keywords Ženy, muži, gender, partner, partnerka, partnerství, rodina, vztah, volný čas, materiální zabezpečení.
Keywords in English Women, men, gender, partner, partnership, family, relationship, free time, financial security
Length of the covering note 50 (92 549))
Language CZ
Annotation
Bakalářská práce na téma ?Chápání pojmu štěstí a osobního štěstí u žen a u mužů? se zaměřuje na rozdíly mezi faktory, které přispívají k pocitu štěstí u žen a faktory, které ovlivňují prožívaní štěstí a životní spokojenost u mužů. Zaměřuje se na zjištění, zda muži a spojují štěstí s úspěchem v zaměstnání, zda se ženy cítí nejvíce spokojeny v rodině, zda je možné, aby partneři trávili volnočasové aktivity samostatně, aniž by to ovlivnilo pocit jejich spokojenosti. Teoretická část práce se zaměřuje na vysvětlení základních pojmů jako je štěstí a šťastný život. Snaží se vymezit základní komponenty, které ovlivňují kvalitu života a předestírá možné definice štěstí a životní spokojenosti. Dále se zaměřuje na vysvětlení pojmu gender a rozdělení genderových rolí mužů a žen. V další části jsou nastíněny kulturní, biologické a psychické rozdíly mezi mužem a ženou, je definován partnerský vztah jsou zde nastíněny faktory štěstí u žen a u mužů. Empirická část zahrnuje průzkum zaměřený na zodpovězení otázek, týkajících se zjištění faktorů, které ovlivňují štěstí a osobní spokojenost žen a mužů starších dvaceti let, a na zjištění rozdílu vnímání těchto faktorů u obou pohlaví.
Annotation in English
The thesis "The Understanding of Happiness and Personal Happiness by Women and Men" focuses on the differences between the factors which contribute to the feeling of happiness perceived by both women and men. It asks the question whether men link happiness to success at work, whether women feel the happiest when being with their family and whether partners can spend their free time separately without their feeling of satisfaction being affected. The theoretical part of the thesis explains the basic terms, such as "happiness" and "happy life". It aims to define the basic components which influence the quality of life. Also, it outlines the possible definitions of happiness and life satisfaction. Then it explains the term "gender" and "gender roles of men and women". The next part of the thesis presents the cultural, biological and mental differences between men and women and the factors which influence their happiness. The empirical part includes a survey which tries to find the answers to what influences happiness and personal satisfaction of women and men aged 20 years and older and to find the differences in perception of these factors at both genders.
Keywords
Ženy, muži, gender, partner, partnerka, partnerství, rodina, vztah, volný čas, materiální zabezpečení.
Keywords in English
Women, men, gender, partner, partnership, family, relationship, free time, financial security
Research Plan Zadané a zvolené téma bude zpracováno podle pokynů obsažených v materiálu IMS "Metodika psaní odborného textu a výzkum v sociálních vědách" (IMS 2009). Případně podle dalších materiálů, z nichž některé jsou obsaženy v literatuře připojené k tomuto studijnímu textu. Zejména bude dbáno na dodržování zásad publikační etiky a pravidel společenskovědního výzkumu. Průběžné výsledky práce budou pravidelně konzultovány s vedoucím diplomové práce.
S vědomím těchto zásad a pravidel a po konzultaci s vedoucím práce bude práce zaměřena:
- zejména na koncept kvality života a faktory ovlivňující lidský pocit štěstí.
- na analýzu subjektivních a objektivních aspektů pocitu štěstí a spokojenosti
u žen a u mužů.
- na možnosti využití poznatků sociální pedagogiky při pozitivním ovlivňování pocitů štěstí spokojenosti se životem.
Součást práce bude průzkum zaměřený na zjištění souvislosti mezi pohlavím a chápáním pocitu štěstí a životní spokojenosti.
Research Plan
Zadané a zvolené téma bude zpracováno podle pokynů obsažených v materiálu IMS "Metodika psaní odborného textu a výzkum v sociálních vědách" (IMS 2009). Případně podle dalších materiálů, z nichž některé jsou obsaženy v literatuře připojené k tomuto studijnímu textu. Zejména bude dbáno na dodržování zásad publikační etiky a pravidel společenskovědního výzkumu. Průběžné výsledky práce budou pravidelně konzultovány s vedoucím diplomové práce.
S vědomím těchto zásad a pravidel a po konzultaci s vedoucím práce bude práce zaměřena:
- zejména na koncept kvality života a faktory ovlivňující lidský pocit štěstí.
- na analýzu subjektivních a objektivních aspektů pocitu štěstí a spokojenosti
u žen a u mužů.
- na možnosti využití poznatků sociální pedagogiky při pozitivním ovlivňování pocitů štěstí spokojenosti se životem.
Součást práce bude průzkum zaměřený na zjištění souvislosti mezi pohlavím a chápáním pocitu štěstí a životní spokojenosti.
Recommended resources Blatný, M., Dosedlová, J., Kebza, V., Šolcová, I., (2005)Psychosociální souvislosti osobní pohody, Brno, Vydavatelství MSD.
Claire, M., Renezetti,Curran, Daniel J, "Ženy, muži a společnost",1. vydání, Praha, Karolinium (2003).
Hamplová, D.,2004 "Životní spokojenost: rodina, práce další faktory".Sociologické studie /Sociological Studies 04:06, Praha: SOÚ AV ČR.
Hamplová, D., 2006. "Životní spokojenost, štěstí rodinný stav v 21 evropských zemích". Sociologický časopis /Czech Sociological Review 42(1), str. 35-55.
Maslow, A.H.,(2000) Ku psychológii bytia. Modra: Persona.
Slezáčková, A., (2010), Pozitivní psychologie - věda nejen o štěstí. E-psychologie, roč.4, č. 3.
Další literatura bude obsažena v Projektu diplomové práce a průběžně doplňován během práce na tomto textu.
Recommended resources
Blatný, M., Dosedlová, J., Kebza, V., Šolcová, I., (2005)Psychosociální souvislosti osobní pohody, Brno, Vydavatelství MSD.
Claire, M., Renezetti,Curran, Daniel J, "Ženy, muži a společnost",1. vydání, Praha, Karolinium (2003).
Hamplová, D.,2004 "Životní spokojenost: rodina, práce další faktory".Sociologické studie /Sociological Studies 04:06, Praha: SOÚ AV ČR.
Hamplová, D., 2006. "Životní spokojenost, štěstí rodinný stav v 21 evropských zemích". Sociologický časopis /Czech Sociological Review 42(1), str. 35-55.
Maslow, A.H.,(2000) Ku psychológii bytia. Modra: Persona.
Slezáčková, A., (2010), Pozitivní psychologie - věda nejen o štěstí. E-psychologie, roč.4, č. 3.
Další literatura bude obsažena v Projektu diplomové práce a průběžně doplňován během práce na tomto textu.
Týká se praxe No
Enclosed appendices -
Appendices bound in thesis graphs, tables
Taken from the library No
Full text of the thesis
Appendices
Reviewer's report
Supervisor's report
Defence procedure record file